[TS_VCSC_Image_Full type=”slideshow” slide_images=”5301,5307″ slide_mobile=”show” slide_height=”602″ slide_delay=”6000″ slide_transition=”blur2″ slide_switch=”2050″ slide_valign=”top” blur_strength=”ts-background-blur-small” raster_use=”true” raster_type=”https://www.mantarkutusu.com/wp-content/plugins/ts-visual-composer-extend/images/rasters/23.png”]

ozancogalan

Mantar Kutusu’nun hikayesi 2014 yılında Ozan Çoğalan’ın Permakültür Organik Tarım Ürünleri’ni kurmasıyla başladı. Permakültür felsefesini hayata geçirmek için başlatılan bu girişimle Mantar Kutusu’nun ilk tohumları da atılmış oldu. Bu süreçte Ozan Çoğalan’ın Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimi aldığı dönemlerden arkadaşı olan Enes Ünal’ın verdiği çok değerli desteklerle ‘Mantar Kutusu’ iş fikri olmaktan çıkıp bir marka olma yoluna girdi. Üretim ve Finans Sorumlusu Sercan Çoğalan,  Kimyager Kıvılcım Ateş Korkmazoğlu ve Ziraat Teknikeri Mustafa Ünal’dan oluşan Permakültür takımı uzun süren çalışmalarını 2016 Mayıs ayı itibariyle tamamlayarak, tamamen organik üç çeşit Mantar Kutusu’nu sizlere sunulmaya hazır hale getirdi. Kendi üretimini yapabilen ve endüstriyel üretimden bağımsız haneleri gerçekleştirme yolunda ilerleyen Permakültür Organik Tarım Ürünleri, yakın zamanda ortaya çıkaracağı yeni proje ve ürünlerle mutfaklarınızı renklendirmeye devam edecektir.

divider3

TEŞEKKÜRLER… ‘Mantar Kutusu’ markasının yaratılmasında yaptığı ambalaj ve web sitesi tasarımlarıyla çok kıymetli katkılarda bulunan tasarımcı Onur Aksoy’a, çektikleri fotoğraflarla sitemizin zengin bir görselliğe sahip olmasını sağlayan Galip Kürkçü ve Ender İplikçi’ye, şirkemizin logosunu tasarlayan Ressam Cemil Toprak’a ve mantarlarımızla harika tarifler hazırlayan vegan aşçı Alev Korkmazoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız.

PERMAKÜLTÜR’DEN

divider3

Ya doğaya katkı sağlamak zarar vermekten daha kolaysa? Evet, işin aslı da öyle zaten. Permakültür Organik Tarim Ürünleri LTD olarak biz de Avustralyalı aktivist David Holmgren ve Bill Mollison’un 1978 ortaya koyduğu, tarım ve diğer bir çok alanda uygulanabilen Permakültür’ü kendimize ilke edindik. Doğaya zarar veren konvansiyonel endüstriyel tarımın yerine bireysel ölçekte evlerde gerçekleşebilecek tarım ile hem sürdürülebilir bir doğal yaşam sağlamak hem de kendi yemeğini kendi yetiştirme kültürünü insanlara aşılamak amacıyla yola çıktık ve ilk olarak mantarkutusu.com u kurduk. Bu sayede insanların taze ve organik türlü gurme mantarlara olan ulaşımını, doğaya ve insana özen göstererek, adil paylaşım prensibini gözeterek sağladık.

MANTAR KUTUSU’NA

divider3

İstemediğimiz bir dünyaya karşı durma yerine, dünyayı değiştirmeyi amaçlayan Permakültür felsefesi, bu değişimin bireysel ölçekte başlayarak kümülatif bir etkiye ulaşacağını varsaymaktadır. Doğanın kurduğu muhteşem sistemi taklit etme ve atığı ortadan kaldırmayı amaçlayarak sürdürülebilir bir ekosistem/yaşam hedefine ulaşmaktır asıl gaye.Üç temel etik değer ve 12 presip üzerine kurulmuştur Permakültür. Bu kapsamda mantarkutsu.com ile her bir haneyi tarımsal üretimin gerçekleştiği birer mikro-ekosisteme ve bu sayede toplamda işleyen ve değişime katkı sağlayacak bir doğal yaşama ve kültüre ulaşmak hedeflenmektedir. Afiyet olsun!

Permakültür Prensiplerimiz

divider3
FI_OrganikGida
FI_UcretsizKargo
FI_GuvenliOdeme
FI_HizliTeslimat
0

Aramak istediğinizi yazın ve Enter’a basın